Zadzwoń do nas! Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania - tel. 600 21 22 71

Dlaczego SPW?

/Dlaczego SPW?
Dlaczego SPW?2018-08-23T14:10:12+00:00

Dlaczego SPW?

AKREDYTACJA KURATORIUM OŚWIATY I WYCHOWANIA

dla SZKOŁY PAMIĘCI SPW

i jej programu kształcenia ustawicznego

„Kurs Treningu Pamięci i Koncentracji Uwagi”


 

 

To nie jest nudny wykład!

Nasze kursy nie są wykładem, lecz aktywnym treningiem, na którym przez cały czas rozwijamy pamięć, uwagę, wyobraźnię. To ćwiczenia połączone z dobrą zabawą, wspomagane poprzez nowoczesne multimedialne programy, prowadzone w małych grupach.

Program Szkoły Pamięci kładzie nacisk na wykształcenie umiejętności (prawidłowych nawyków w procesie przyswajania wiedzy) przydatnych w kolejnych etapach edukacyjnych zmagań naszych uczestników. Nie staramy się by nasi uczestnicy posiedli jakąś wiekszą wiedzę na temat rozwoju pamięci, czy też treningu pamięci. Ważniejsze w tym zakresie jest wyćwiczenie pamięci i koncentracji uwagi, niż wiedza o niej samej. Dlatego też nasz trening można porównać z treningiem sportowym, gdzie jest kładziony największy nacisk na ćwczenia i osiąganie coraz to lepszych wyników.

Zajęcia prowadzone są autorską metodą Szkoły Pamięci Wojakowskich (5 rekordów pamięciowych Guinnessa). Szkolenie ma na celu zapoznanie z możliwościami naszego umysłu, poznaniem odpowiednich mnemotechnik wspomagających zapamiętywanie oraz wyćwiczenie odpowiednich nawyków przydatnych w procesie zapamiętywania. Na samym początku każdego kursu przeprowadzamy test diagnozujący naturalne zdolności zapamiętywania uczestników. Wyniki testu pozwalają na monitorowanie postępów w trakcie trwania kursu oraz ocenę postępów. Dodatkowo proponujemy także testy na pamięć przestrzenną, wzrokową, słuchową, naturalną, logiczne myślenie. Na życzenie sprawdzimy także szybkość czytania ze zrozumieniem. Kładziemy nacisk na rzetelną pracę.

Zajęcia odbywają się z zastosowaniem nowoczesnych środków audiowizualnych. Wielokrotnie podczas zajęć korzystamy z prezentacji czy też autorskich, nowoczesnych programów komputerowych.

Udowodniono, że różnorodne zmysły odgrywają bardzo ważną rolę w zapamiętywaniu:
Uczymy się bowiem:

* 10% z tego, co czytamy
* 20% z tego, co słyszymy
* 30% z tego, co widzimy
* 50 % z tego, co widzimy i słyszymy
* 70% z tego, co mówimy
* 90% z tego, co mówimy i robimy

Nie damy się nudzić! Nasze zajęcia mają dynamiczny i różnorodny charakter. Nie potrzeba nawet przerwy, nie zauważysz, że czas na kursie właśnie minął. Ćwiczenia na rozwój pamięci są przeplatane ćwiczeniami na koncentrację, wprowadzamy również elementy szybkiego czytania.„Nauka jest najbardziej efektywna, kiedy sprawia radość.”

 

Zapraszam na nasze efektywne zajęcia !

 

dr Małgorzta Burzyńska

Autoryzowany Trener SPW

malgorzata.burzynska@spw.pl

600 21 22 71